Klinika Okulistyczna w czeskich Pardubicach oferuje zabiegi operacji zaćmy, operacji katarakty

O KLINICE OFTEX


OFTEX to nowoczesna Klinika Okulistyczna zapewniająca kompleksową oraz specjalistyczną opiekę okulistyczną wszystkim odwiedzającym ją pacjentom. Siedziba Kliniki położona jest przy ul. Rokycanova 2798 w czeskich Pardubicach. OFTEX ceni sobie komfort pacjenta. Oprócz modernistycznego wystroju wnętrz Klinika wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt medyczny najwyższej klasy. Kompleksową opiekę medyczną najlepszej jakości zapewnia wszystkim pacjentom wykwalifikowany personel i doświadczony zespół lekarski, który nieustannie kształci się biorąc jednocześnie udział w licznych badaniach, na skalę krajową oraz międzynarodową, nad najbardziej zaawansowanymi metodami leczenia. Klinika sepecjalizuje się w operacjach wad refrakcji, zaćmy (katarakty), wad siatkówki oraz zmętnienia ciała szklistego. Wszystkie zabiegi wykonywane są ambulatoryjnie techniką bezszwową, za pomocą niewielkiego nacięcia. OFTEX to nie tylko Klinika Okulistyczna, ale również rozbudowana sieć doskonale wyposażonych Centrów Okulistycznych oraz sklepów Optyka.

Klinika OFTEX
Klinika OFTEX
Klinika OFTEX
Klinika OFTEX
Klinika OFTEX Klinika OFTEX Klinika OFTEX Klinika OFTEX

PARDUBICE

Do Pardubic można łatwo dojechać samochodem. W drodze z Polski możecie Państwo skorzystać z kilku przejść granicznych: oprócz najbardziej znanych (Kudowa Zdrój – Náchod, Lubawka – Královec i Mieroszów – Meziměstí) są też i inne, jak Jakuszyce, Graniczne Budy lub Boboszów.

Pardubice są również ważnym węzłem komunikacyjnym Republiki Czeskiej, więc z Polski można do nas dostać się pociągiem lub autobusem. Miasto ma między innymi bezpośrednie połączenia z Opolem, Wrocławiem, Warszawą w kierunku do Hradec Králové – to drugie miasto wojewódzkie regionu Wschodnich Czech, które leży zaledwie 20 km od Pardubic. Pardubice i Hradec Králové mają bardzo dobre i częste połączenia, kolejowe jak i autobusowe.

Pardubice to piękne zabytkowe miasto z turystycznie ciekawym otoczeniem. Jeśli chcielibyście Państwo wizytę w naszej Klinice połączyć z podróżą turystyczną, miasto Pardubice zaoferuje bogate możliwości zakwaterowania w hotelach i pensjonatach oraz barwny program kulturalny. Do Pragi, odległej o sto kilometrów, możecie Państwo dojechać zaledwie w ciągu jednej godziny – najlepiej pociągiem (kursują co 20–30 minut) lub samochodem autostradą D11, która rozpoczyna się w niewielkiej odległości od Pardubic.

NASZ ZESPÓŁ

Zespół Kliniki Okulistycznej OFTEX składa się z 12 lekarzy specjalistów okulistów, kierowanych przez właściciela Kliniki i dyrektora medycznego – lekarza ordynatora doktora nauk medycznych MUDr. Vladimíra Kordę, Ph.D., MBA. Wszystkie ważne i konieczne przed zabiegiem badania przeprowadzają nasze optometrystki i optyczki.

O przyjemny przebieg Państwa pobytu w naszej Klinice Okulistycznej w Pardubicach dbają, pomagając w szybkim wyzdrowieniu, nasze pielęgniarki i pozostały personel. Klinika Okulistyczna w Pardubicach zatrudnia w sumie 25 pracowników. Dalszych 62 lekarzy, pielęgniarek, optometrystek i optyczek pracuje w łącznie 12 oddziałach Kliniki, w centrach okulistycznych oraz sklepach optycznych, które znajdują się we wschodnich Czechach.

MUDr. Vladimír KORDA

Ordynator Kliniki OFTEX, doktor nauk medycznych Vladimír Korda specjalizujący się w oftalmologii. Jest fachowcem w zakresie chirurgii witreoretinalnej (mikrochirurgii opracowującej ciało szkliste i siatkówkę), diagnostyce oraz leczeniu chorób siatkówki oraz możliwościami w zakresie leczenia zmian zwyrodnieniowych plamki żółtej w zależności od wieku pacjenta.

Doktor Korda ma w swoim dorobku liczne publikacje naukowe, zarówno w postaci książek jak i artykułów w czasopismach z zakresu medycyny. Regularnie występuje i prowadzi wykłady podczas profesjonalnych szkoleń. Przede wszystkim jednak, posiada wieloletnią praktykę w zawodzie. Przeprowadził liczne operacje, które pozwoliły jego pacjentom na nowo godnie funkcjonować w codziennym życiu. W swojej Klinice przewodzi grupie specjalistów z zakresu okulistyki, którzy cenią sobie profesjonalizm i indywidualne podejście do pacjenta.

Vladimír Korda jest członkiem:
> Czeskiego Stowarzyszenia Oftalmologicznego
> Czeskiego Stowarzyszenia Witreoretinalnego
> Europejskiego Stowarzyszenia Witreoretinalnego
> Europejskiego Stowarzyszenia Specjalistów z zakresu chirurgii witreoretinalnej
> Amerykańskiego Stowarzyszenia Specjalistów z zakresu chirurgii witreoretinalnej.
MUDr. Vladimír KORDA