Operacje plastyczne powiek, blefaroplastyka, operacje powiek, zabiegi na drogach łzowych

WITREKTOMIA - OFERTA

Operacje plastyczne powiek, blefaroplastyka, operacje powiek, zabiegi na drogach łzowych

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej twarzy jest blefaroplastyka. W ramach tego zabiegu dochodzi do eliminacji nieestetycznych nadmiarów skóry z powiek górnych lub dolnych. Według umowy z Pacjentem oraz stanu tkanek, operację powiek można przeprowadzić oddzielnie na powiekach górnych i dolnych lub połączyć te zabiegi w jeden. Skutkiem operacji powiek jest bardziej młodzieńczy wygląd.

W przypadku opadających lub nadmiernie dużych powiek nie chodzi tylko o defekt wizualny. Jest to również problem funkcjonalny, który powoduje poczucie zmęczenia, ból oczu, łzawienie, pogarszanie wzroku, bóle głowy itp. Przed samym zabiegiem operacyjnym wskazane jest, aby przeprowadzić konsultację z chirurgiem okulistą.

Podczas samej operacji chirurg okulista najpierw zaznaczy miejsca nacięcia, a następnie ta część twarzy zostanie znieczulona za pośrednictwem wstrzyknięcia środka miejscowego znieczulenia. Następnie chirurg już starannie usunie nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, która przeciskała się pod okrągłym mięśniem ocznym. Działanie takie sprawia, że po operacji powieki są gładkie i przy otwartych oczach nie ma nieestetycznego pofałdowania skóry górnych powiek, ani tak zwanych „worków pod oczami“ na dolnych powiekach. Powstała blizna na górnej powiece przy otwartych oczach nie jest widoczna, a przy dotrzymaniu pooperacyjnej dbałości o bliznę, w ogóle nikt jej nie zauważy.

W trakcie operacji dolnej powieki, nacięcie jest prowadzone tuż pod jej obrzeżem, więc blizna również nie jest później zauważalna. Za pomocą tej operacji nie można usunąć „wachlarzowatego“ pomarszczenia zewnętrznego kącika oka. Podczas tygodnia po zabiegu niezbędne jest pielęgnowanie rany maścią. W ciągu następnych tygodni zaleca się noszenie ciemnych okularów. Pacjenci czasami są nieco zaskoczeni swoim wyglądem kilka dni po wykonaniu operacji. Obrzęk i ewentualne zasinienie skóry (krwiaki) jednak po pewnym czasie znikają. Pełnego efektu kosmetycznego można spodziewać się w ciągu około 10 do 12 tygodni po wykonaniu zabiegu chirurgicznego.
Zabiegi na drogach łzowych są ostatecznym rozwiązaniem w przypadku problemów z nadmiernym łzawieniem. W przeważającej większości przypadków jest to stan, w którym drogi łzowe są zwężone lub nawet zamknięte i muszą być uwolnione za pomocą sondażu. Przeprowadzamy również przepłukiwanie dróg łzowych w przypadkach stanów zapalnych w kanalikach łzowych. Do wylotu kanalika łzowego na krawędzi dolnej powieki wprowadza się kaniulę, za pomocą której drogi łzowe zostaną przepłukane. Zabieg ten jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.
Jeśli chcesz pozbyć się brodawki na powiece, „worków pod oczami" lub zmarszczek, chirurdzy okuliści naszej Kliniki Okulistycznej są dla Ciebie właściwym wyborem. Chirurdzy okuliści są znani ze swojej delikatności i wrażliwości przy wykonywanych operacjach. Wszystkie zabiegi odbywają się w warunkach ambulatoryjnych oraz w możliwie jak najkrótszym odstępie czasu od konsultacji. Wszystkie wspomniane powyżej zabiegi to kwestie kosmetyczne i dlatego nie są one objęte ubezpieczeniem zdrowotnym.
Przeczytaj więcej na temat świadczonych przez nas usług okulistycznych. Referencje od naszych Pacjentów potwierdzają, że jesteśmy właściwym wyborem dla Twoich oczu.