Operacje plastyczne powiek, blefaroplastyka, operacje powiek, zabiegi na drogach łzowych

OPERACJE PLASTYCZNE POWIEK - OFERTA

Operacje plastyczne powiek, blefaroplastyka, operacje powiek, zabiegi na drogach łzowych

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej twarzy jest blefaroplastyka. W ramach tego zabiegu dochodzi bowiem do eliminacji nieestetycznych nadmiarów skóry z powiek górnych lub dolnych. Opadające powieki mogą ograniczać pole widzenia, a tym samym powodować swego rodzaju dyskomfort życia oraz złą samoocenę. W przypadku zawieranej w naszej Klinice Umowy z Pacjentem, w trakcie spotkania następuje ocena stanu jego tkanek. Operację powiek można przeprowadzić oddzielnie na powiekach górnych i dolnych lub będzie można połączyć te zabiegi w jeden. Skutkiem takiego plastycznego zabiegu lub szerzej ujmując operacji powiek jest niewątpliwie bardziej młodzieńczy wygląd.

W przypadku Pacjenta mającego problem z opadającymi lub nadmiernie dużymi powiekami, nie chodzi w tym konkretnym przypadku tylko o defekt wizualny. Jest to również problem funkcjonalny, który powoduje na przykład: poczucie ciągłego zmęczenia, ból oczu, łzawienie, ciągłe pogarszanie wzroku, różnego rodzaju bóle głowy itp. Przed samym zabiegiem operacyjnym wskazane jest, aby przeprowadzić konsultację ze specjalistą, chirurgiem okulistą. Przedyskutuje on w czasie tego spotkania z Tobą, czego można oczekiwać od tego rodzaju operacji. Omówicie wtedy razem zakres zabiegu, jak i okres jego wykonania oraz czas niezbędny na rekonwalescencję. Na podstawie tej rozmowy dowiesz się również, czy jest to realnie możliwe, aby do końca spełnić Twoje wymagania.

Podczas samej operacji chirurg okulista najpierw musi zaznaczyć miejsca nacięcia, a następnie ta część twarzy zostanie odpowiednio do zaistniałych potrzeb znieczulona za pośrednictwem wstrzyknięcia środka służącego do tego celu, w wyniku czego brak jest jakiegokolwiek bólu u Pacjenta. Następnie chirurg starannie usunie nadmiar skóry z powiek, jak i ewentualnie znajdującej się tam tkanki tłuszczowej, która mogła się przeciskać pod okrągłym mięśniem ocznym. Działanie takie sprawia, że po operacji powieki są gładkie, a przy otwartych oczach nie ma nieestetycznego pofałdowania skóry górnych powiek, ani tak zwanych "worków pod oczami" na dolnych powiekach. Powstała blizna na górnej powiece przy otwartych oczach nie jest wcale widoczna, lub jest mało widoczna, a przy dotrzymaniu pooperacyjnej dbałości o tę bliznę, w ogóle nikt jej nie zauważy.

W trakcie operacji dolnej powieki, nacięcie jest prowadzone tuż pod jej obrzeżem, więc blizna również nie jest później zauważalna. Za pomocą tej operacji nie można usunąć "wachlarzowatego" pomarszczenia zewnętrznego kącika oka. Jak wynika z praktyki w okresie tygodnia po zabiegu niezbędne jest pielęgnowanie rany stosując odpowiednią maść. W ciągu następnych tygodni zaleca się też noszenie ciemnych okularów. Pacjenci czasami są nieco zaskoczeni swoim wyglądem już kilka dni po wykonaniu zabiegu (operacji). Sporadycznie zdarzają się przypadki, że może wystąpić obrzęk i ewentualne zasinienie skóry (krwiaki), jednak po krótkim okresie czasu one znikają. Pełnego efektu kosmetycznego po zabiegu blefaroplastyki można spodziewać się w ciągu 10 do 12 tygodni od wykonaniu zabiegu chirurgicznego.
Zabiegi na drogach łzowych są dla niektórych Pacjentów ostatecznym rozwiązaniem w przypadku występujących problemów z nadmiernym łzawieniem. W przeważającej większości jest to stan, w którym drogi łzowe są zwężone lub nawet zamknięte i muszą być uwolnione za pomocą odpowiedniego drenażu (sondażu). W trakcie operacji przeprowadzany jest również zabieg przepłukiwania dróg łzowych, na przykład w przypadku stanu zapalnego w kanalikach łzowych. Do wylotu kanalika łzowego na krawędzi dolnej powieki wprowadza się kaniulę, za pomocą której drogi łzowe zostaną przepłukane. Zabieg ten jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.
Jeśli chcesz pozbyć się na przykład szpecącej Cię brodawki na powiece, lub tzw. "worków pod oczami", czy też wszelkiego rodzaju zmarszczek - chirurdzy okuliści naszej Kliniki są dla Ciebie właściwym wyborem. Chirurdzy okuliści są znani ze swojej delikatności i wrażliwości przy wykonywanych zabiegach czy też operacjach. Wszystkie zabiegi odbywają się w warunkach ambulatoryjnych oraz w możliwie jak najkrótszym odstępie czasu od konsultacji i ustaleń, jak również zgodnie z życzeniem Pacjenta. Wszystkie wspomniane powyżej zabiegi traktowane są przez NFZ jako kwestie kosmetyczne, dlatego też nie są one objęte ubezpieczeniem zdrowotnym.
Przeczytaj więcej na temat świadczonych przez Klinikę OFTEX usług okulistycznych. Referencje od naszych Pacjentów potwierdzają, że jesteśmy właściwym wyborem dla Twoich oczu.